![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8435547
*
nr 843 5547
Spegel
höjd: 43 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2013
kl 19:50:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 21:20:33
1
100 kr
25/8 11:17:56
2
300 kr
25/8 16:54:44
3
200 kr
25/8 16:55:04
3
350 kr
26/8 17:50:41
4
600 kr
26/8 17:56:33
3
500 kr
26/8 17:57:26
3
700 kr
26/8 18:02:37
4
1.000 kr
26/8 18:04:20
3
900 kr
26/8 18:08:13
3
1.100 kr
26/8 18:11:53
4
Vinnande bud
26/8 19:32:10
3
1.300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 843 5547
Spegel
höjd: 43 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 21:20:33 | 1 | 100 kr |
25/8 11:17:56 | 2 | 300 kr |
25/8 16:54:44 | 3 | 200 kr |
25/8 16:55:04 | 3 | 350 kr |
26/8 17:50:41 | 4 | 600 kr |
26/8 17:56:33 | 3 | 500 kr |
26/8 17:57:26 | 3 | 700 kr |
26/8 18:02:37 | 4 | 1.000 kr |
26/8 18:04:20 | 3 | 900 kr |
26/8 18:08:13 | 3 | 1.100 kr |
26/8 18:11:53 | 4 | Vinnande bud |
26/8 19:32:10 | 3 | 1.300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53